Staj Öğrencileri ve Staj Yerleri web platformu

29.4.2015

 

ESN tarafından, Erasmus+ kapsamında staj yeri arayan öğrencileri ve stajyer arayan kuruluşları buluşturmayı hedefleyen bir web platformu geliştirilmiştir: http://erasmusintern.org/

Bu platformun kullanımı Erasmus+ Programına dahil ülkelerin çoğunluğu tarafından kabul görmüş olup sayfanın tanıtımı, ulusal ajanslar ve ilgili diğer paydaşlar tarafından yapılmaktadır.

Staj yeri arayan öğrenciler platforma üye olup bir profil oluşturarak staj yeri teklifi sunan uygun buldukları kuruluşlara başvurabilmekte, stajyer arayan kuruluşlar ise platformda staj yeri tekliflerini oluşturarak yayımlayabilmekte ve stajyerlerin profillerini inceleyerek uygun bulduğu öğrencilere staj yeri teklifinde bulunabilmektedirler.

Ayrıca, Öğrencilerimiz İtalya'da bulunan Sassari Üniversitesi (University of Sassari) bünyesinde staj imkanları için https://en.uniss.it/sites/sten/files/list_of_traineeship_offers_full_list_2017_18_en_gennaio_2018_0.pdf adresini ziyaret ederek, Fakülte veya bölüm bazında uygun staj yerleri için başvuru yapılabilirler.

Erasmus+ Programı Öğrenci Staj Hareketliliğinden yararlanacak veya gelecek yıllarda yararlanmayı düşünen öğrencilerimize duyurulur.

Görüntülenme Sayısı: 2451